Otevírací doba

Začátek sezóny posunut, více informací v aktualitách.
pondělí - čtvrtek zavřeno
pátek - neděle zavřeno

Vstupné

dospělí 40 Kč
rodinné 60 Kč
další informace zde

hrad jenstejn expoziceV areálu hradu Jenštejn najdete dva malé expoziční prostory – bývalý strážní domek vpravo od brány, kde je i prodej vstupenek, a okrouhlou věž hradu.

V přízemí hradní věže můžete nahlédnou proskleným průhledem do podzemní „hladomorny“, ve vyšších patrech, kam vystoupáte po původním točitém schodišti, na vás čeká expozice věnovaná historii hradu, výsledkům archeologického výzkumu a osobě Jana z Jenštejna, nejvýznamnějšího z dlouhé řady jeho majitelů. Prohlédnete si hezky zachovalý zaklenutý prostor gotické kaple a po zdolání posledního úseku schodů a těžkého poklopu vystoupíte na samý vrchol věže, který je upraven jako rozhledna. Možná budete překvapeni, jak daleký pohled do rovinaté krajiny středního Polabí se vám z vyhlídky otevře.

Ve strážním domku u brány máte možnost si prohlédnout expozici věnovanou celé historii obce, která zahrnuje i několik tisíc let pravěkého osídlení. Seznámíte se s  objevy nejvýznamnějších archeologických lokalit v katastru Jenštejna, na leteckých snímcích si prohlédnete půdorys obce s hradem a podhradím z „ptačí perspektivy“ a načerpáte vědomosti o životě vsi ve středověku a novověku. Zajímavostí je instalace dobového interiéru malé světnice, ilustrující životní podmínky venkovské chudiny v posledním obývaném domku podhradí ještě v 1. polovině 20. století. Pro odvážnější je přístupný i prostor temného sklípku, vytesaného do skály.

Aktuálně

Zpráva o uzavření hradu Jenštejn

03. 04. 2019 | Brandýs nad Labem

Mimořádné sdělení - důležitá informace pro návštěvníky
hradu Jenštejn.

Z důvodu pokračování stavebních prací v interiéru věže je od
04/2019  nepřístupná hradní věž.

Uzavřeno po dobu rekonstrukce bude i přilehlé muzeum s
expozicí.

Turistické suvenýry je možno zakoupit:
Oblastní muzeum Praha-východ, Masarykovo nám. 97, Brandýs
nad Labem
středa – neděle 10,00 - 12,00 12,30 – 17,00 hod.

nebo na obecním úřadě v Jenštejně, 9. května 60, Jenštejn
(náměstí)
pondělí 7,30 -11,00 13,00-19,00
úterý 7,30 -11,00
středa 7,30 – 11,00 13,00-18,00